Tapa linn tähistas sünnipäeva pidulikult ja sportlikult

Tapa linn tähistas sel aastal 95. juubelit, mille puhul peeti suurejoonelised pidustused augustikuu teisel nädalavahetusel. 

Sel aastal oli linnapäevade programm tihe ja mitmete valikuvariantidega igale  sihtrühmale. Ligi 40 erineva sündmuse raames sai sportida, uudistada laadal, näitustel ja ekskursioonidel, külastada kodukohvikuid, vaadata meie oma taidlejate esitlusi, osaleda erinevatel koolitustel ja võistlustel, kuulata mitmeid kontserte ja komöödia etendust. Linnapäevadel esinesid Tõnis Mägi ja Kärt Johanson, Ivo Linna & Supernova, Mari Jürjens, Bossenova, Tapa Linna Orkester, Alo Kurvits ja nalja pakkus Comedy Estonia.

Tänavu oli Tapa Linnapäevade laat jaotatud tänavate kaupa kategooriatesse, et laadalistel oleks võimalik paremini orienteeruda. Tapa Keskväljakul võis näha NATO tegevväelaste tanke, mille juures said huvilised teha pilti. Lisaks sai vestelda meie liitlasvägedega ning proovida ja uudistada nende varustust. Tankide saabumine ja lahkumine oli juba omaette vaatamisväärsus. Rohkelt meelelahutust pakkus peale tankide  minigolfi rajad, pöörlev auto ja kloun, kes tegi lastele õhupallidest loomi. Vallavalitsuse parklas oli võimalik osa saada mitmetest kuulmisega seotud loengutest ning oma kuulmist testida. Kahe päeva jooksul oli võimalik end ka eelregistreerimata vaktsineerida. 

Väga menukaks osutus laupäeval maha peetud tänavakorvpalli võistlus, kuhu olid võistlema tulnud ka Prantsuse tegevväelased, kes pidid küll kohalikele poistele sel korral alla vanduma. 

Tänavakorvpalli tulemused:
1. koht Jakon Ehitus OÜ (Livar Liblik, Mairold Silberfeldt, Eiko Laine)

2. koht Yakari (Samuil Mihhailov, Juhan Uudeküll, Egert Eensalu, Marek Koitla)
3. koht Asjaarmastajad (Rait Ageni, Hardo Levo, Petri Tedrekull, Marti Kuusemets)

Tapa Linnapäevade raames toimus adrenaliinirohke emotsioone pakkuv takistusjooks „Steel Race Tapa“. Võistelda sai nii lahingpaarilisega, võistkonniti kui ka individuaalselt. Distantsid olid pikkusega 3,2 km, 5 km ja 10 km, samuti toimusid lastejooksud. Steel Race takistusjooksust saab pikemalt lugeda nende kodulehelt SIIN.

Steel Race Tapa tulemused:

10 km (punane rada):
Mehed
1. koht Carry Saluste
2. koht Maido Hermsalu
3. koht Siim Verrev

Naised
1. koht Merilin Jürisaar
2. koht Rebecca Church
3.koht Kerry Mcgrath

Meeskond
1. koht It Takes Tow (Cameron Metcalfe ja Marik Wolek)
2. koht Gang gang (Oliver Dench, Ryan Hussey)
3. koht Team K&K (Karl-Hendriko Kobi, Mario Kallas)

5 km (oranž rada)
Mehed
1. koht Andrei Sevela
2. koht Alex Kulberg
3. koht Timofei Maksimtsuk


Naised
1. Koht Aljona Karlõševa
2. koht Merli Milvaste
3. koht Heili Anni


Meeskond
1. koht Napilt teiseks? Ise ka ei usu! (Karl Simmer, Ergo Kaljuste)
2. koht Võistkond Mariine Auto (Gaido Kaeramaa, Raul Lepasild)
3. koht HC ZARYAD-BALTIC II (Artjom Morozov, Edrian Griškun)

3,2 km (kollane rada)
Mehed
1. koht Richard Vlassov
2. koht Keimo Kari
3. koht Vladimir Tserrnakov
Naised
1. koht Elis Roosla
Meeskond
1. Operail (Irina Jakovleva, Lianna Bagašvili)

Laupäeva pärastlõunal toimus Tapa Keelekümbluskooli taga tugevat vihma ja tuult trotsides võistlus “Ilusaim koer”, mida juubelipeol korraldas juba kolmandat aastat MTÜ Tapa Koeraomanikke Liit. Kui varasematel aastatel on võistlusel osalenud ligi 50 koera, siis seekord oli halva ilma tõttu kohale tulnud 9 vaprat neljajalgset ja nende omanikku. Kategooriate vahepeal astus üles ja lahutas meelt teraapiakoer Eddie ja koerajuht Helen Marts-Kesaväli, kes osales ka žürii töös. 

Võistluse “Ilusaim koer” tulemused:
Andekaim koer

 1. Frankie
 2. Dexter
 3. Amira

Ilusaim koer

 1. Lloyd
 2. Nala
 3. Frida

Moe Piiritusetehas ja Eesti Baarmenite assotsiatsioon korraldas Tapa keskväljakul kokteilikoolituse, peale mida said osalejad õpitud oskused proovile panna. Kokteile hindas Laur Ihermann (EBA), Mari Koppel (Moe Piiritusetehas) ja Riho Tell (Tapa vallavanem).

Kokteili Võistluse tulemused:
1. koht  Karin ja Triin kokteiliga “Kirglik kiivi”
2. koht Margus kokteiliga “Maasikas”
3. koht Heret kokteiliga “Handsa sour”

Laupäeva õhtul toimus Tapa Kultuurikojas ka tihe mälumängu lahing, kus osales 12 meeskonda. Küsimustes käsitleti põhjalikult Tapa linna ajalugu, siinseid hooneid, sündmusi ja inimesi.
1. koht võistkond “Tapakad”

2. koht võistkond “Tapa tarkem” 

3. koht võistkond “R2”

Kui varasemalt on olnud pühapäev pelgalt ainult sportimiseks, siis sel korral sai lisaks nautida ka linnapäevade lõppkontserdi. Tapa Jakobi kirikus kõlas armastatud muusiku Mari Jürjensi looming, klaveril saatis Aivar Surva. Pühapäeva sobitus ka Laia tänava ekskursioon, kus huvilised said uudistada ja tutvuda linna huvitavate hoonete ajalooga Tiina Paasi eestvedamisel. Pühapäevase sportimise sisse mahtus Rannavolle “Tapa karikas 2021”, kus sündis tänavu osalejate rekord. Valgejõe saarel läks võistlustulle 16 paari. Võistlust korraldas Spordiklubi Stev.

Rannavolle tulemused:

Mehed:

 1. Ragnar Heek/Raigo Pärs
 2. Kevin Helimets/ Kristo Fedoritš
 3. Sergei Dudarev/ Pavel Kopossov

Segapaarid:

 1. Jaanika Veldre/ Ave Kuusk
 2. Anniki Jaama/ Aigar Muud
 3. Olga Khodyreva/ Sergei Dudarev

Rahulikemal sportijatel oli võimalik pühapäeva hommikul ärgata koos päikesega ning avastada Valgejõge ja sealseid allikaid külgedes SUP- lauaga (aerulauaga) mööda jõge. 

Keelekümbluskooli taga olevas skates näitasid pühapäeval noortele ekstreemspordi huvilistele trikke Kristen Põder – bmx, Karl Erik Palo – tõukeratas ja Roomet Säälik – tõukeratas/bmx, kes on Euroopa meister ning on võitnud 2018. aastal Nitro World Games’il teise koha. Ekstreem Sportlased näitasid pööraseid trikke ja saltosid ning korraldasid huviliste seas ka väikese võistluse, kus parimatele jagati auhindu. 


Tapa Linnapäevad lõpetas discgolfi võistlus Männikumäel, kus osales 85 mängijat.  

Discgolfi võistluste tulemused: 

Naised ja algajad:

1. Merilyn Ivask
2. Kauri Talpas
3. Allvar Kruutman

Harrastajad:
1. Janar Pullisaar
2. Ralf Sats
3. Veli Kask

Eliit:
1. Tauri Tomson
2. Kerdo Lepasepp
3. Dan Sööl 

Sel korral lõime linnapäevadele uue kujundus formaadi, mille keskmes on Tapa linna sümbolhooned ning kus värvidena on kasutatud Tapa Valla Kultuurikeskuse logo värve. Loodud logo jääb praeguse visiooni järgi linnapäevade üldkujunduseks ka tulevastel aastatel. Tapa linna 95. sünnipäeva korraldas esimest korda Tapa Valla Kultuurikeskus. Kuigi laupäevane ilm hoidis osalejate arvu väliüritustel mõningal määral tagasi, jäime linna juubeliga väga rahule. Rõõm oli kuulda mitmelt poolt häid sõnu võistlustel ja üritustel osalejate ning külajastate poolt. Samuti ka konstruktiivset tagasisidet, mida järgmistel aastatel võimalusel saame arvestada.

Täname kõiki pidulisi, korraldajaid, võistlustel osalejaid ja külastajaid ning ootame teid juba varsti osa saama Tamsalu linna 25. sünnipäevast!