Huviringid

Tapa Kultuurikoda pakub erinevaid võimalusi nii suurtele kui ka väikestele huviringides osalemiseks, et sisustada oma vaba aega targasti ning omandada uusi oskusi ja tarkusi.

Tapa Linna Orkester

Priit Rusalepp priit.rusalepp@gmail.com

Tapa Linna Orkester on selle nime all tegutsenud aastast 2000, kuid puhkpilliorkestrid Tapal on tegutsenud oluliselt kauem. Orkestris mängivad Tapa Muusika- ja Kunstikooli õpilased ja vilistlased ning puhkpillimuusika huvilised kaugemaltki. Tapa Linna Orkester annab traditsiooniliselt 2 täispikka kontserti aastas, esineb erinevate Tapa valla üritustel ning osaleb puhkpillimuusika festivalidel nii Eestis, kui välismaal. Aegade algusest kuni aastani 2013 juhendas mängijaid Jüri Tüli ning aastast 2012 töötab dirigendina Priit Rusalepp.

Segakoor Leetar

Kairi Kroon kairi.kroon@mail.ee

Segakoor Leetar loodi sügisel 1992. a . Koorilaulu traditsioon meie väikelinnas ulatub palju kaugematesse aastakümnetesse, kui 25 aastat. Järjepidevalt on seda harrastatud eelmise sajandi algusest ja üldse on väike Tapa linn kultuurikollektiivide poolest väga rikas. Meie oma segakooriga peame oluliseks südameasjaks kohaliku kultuurielu arendamist. Segakooril on ka mitmeid sõpruskoore Eestis, aga ka Göteborgi Eesti maja segakoor ning kergemuusikakoor Loimaal.

Koori ees on olnud väga väärikad ja lugupeetud dirigendid. Esimeseks dirigendiks oli Ahti Raias, kes on kahjuks juba manalateel. Ahti Raias oli dirigendina Tapal kooride ees 30 aastat – aastast 1975-2005.

1975-2005 Ahti Raias

2005-2008 Marge Matson

2008 Liis Haagen ja  Kadri Innos.

2008-2015 Liis (Haagen) Vahter

2015-2016 Kristina Asuküla

2016 – 2017Andres Heinapuu

2017-2019 Andres Heinapuu, Martin Trudnikov

2019-2021 Ka Bo Chan

 

Hetkel on koori ees dirigeerimas Kaur Pennert ja Liina Lippasaar. Oleme ikka uhked ka, et selline professionaalne „kahurvägi“ meid on juhendanud ja et dirigendid igal nädalal Tallinnast Tapale sõidavad!

Segakooris laulavad harrastuslauljad nagu enamustes koorides Eestis. Meil on nooditundjaid, kuid on ka neid, kes lihtsalt kuulmise järgi laule õpivad. Sageli oleme leidnud võimaluse, et tugevamad lauljad õpetavad selgeks häälerühmadele häälepartiid. Kooriliikmete poolt partiide õpetamine  toimub vabatahtlikkuse alusel ja ikka selle armsa kambavaimu saatel, eesmärgiks rõõmustada dirigenti ning kuulajat sellega, et näeme ka ise vaeva ning rõõmustame, kui tulemus on positiivne. Segakoori repertuaari kuulub erinevat muusikat. Nii klassikalist koorilaulu, kirikumuusikat ning kergemuusikalisi teoseid, mis on koorile seatud. Oleme ise ka agarad kooriloomingut looma. Selleks on meil hea koostööpartner Urmas Lattikas (helilooja), kes on Tapalt pärit. Koostöös temaga on valminud mitmeid koorilaule. Lisaks oleme oma koori ette palunud teiste solistide seas esinema kunagi koorivanemana tegutsenud ning meie koorist välja kasvanud laulja Mart Krooni (hetkel tegev RAM-is). Osaleme vabariiklikel kooriüritustel ja loomulikult edendame kohalikku kultuurielu koosöös teiste isetegevuskollektiividega. Meie koori eestvedamisel koostöös vallavalitsuse ning kultuurikeskusega on Tapa valla muusikaüritus „Tapa valla muusikapäevad“ mis said alguse aastal 2006. Segakooril ei ole vahele jäänud ükski üleriigiline üldlaulupidu, kus osalevad iga viie aasta tagant Tallinna lauluväljakul lauljad üle Eesti. See on Eestlaste suur laulupüha!

Lisaks laulmisele on kooril väga vahva seltsielu, kuna kooriliikmed on kokku juhtunud kõik väga sõbralikud ning vahvad. Meil on ühised jalgratta-või metsamatkad, vahvad väljasõidud koos laulu, spordi ning erineva meelelahutusega. Meie seas on mitmeid pillioskajaid, kes pillimänguga koosviibimistel meeleolu pakuvad. Ühistel üritustel osalevad sageli ka pereliikmed.  Üheskoos oleme toeks üksteisele muredes ja rõõmustame koos teineteise rõõmude ja edu üle. Vahvate sõprade üle tunneme ka siirast head meelt ning oleme põnevil kohtumishetkede eel!

Segarahvatantsurühm Tulised Tuulutajad

Sirje Sell 53310693

Segarahvatantsurühm Tulised Tuulutajad on täiskasvanute rühm, mis käib koos kaks korda nädalas. Meie treeningud toimuvad Tapa Gümnaasiumi aulas. Oleme rühmana tegutsenud juba üle 20 aasta ning oma tegutsemisaja jooksul osalenud kõikidel üld- ning meestetantsupidudel. Tulised Tuulutajad on ühtlasi mõnus sõpruskond, kes käib koos laagris, reisimas ja päris palju teatris – meil on üksteisega koos tore olla. Tuliste Tuulutajate juhendaja on Sirje Sell.

Tantsuklubi Momento

Marleen Veerpõld marleenveerpold16@gmail.com

Tantsuklubi Momento alustas Tapa Kultuurikojas laste tantsutrennidega 2016 aasta algusest. Momento treeningutel osalevad 3-17 aastased tüdrukud. Osaleme üle-eestilistel tantsuvõistlustel näiteks Koolitants, Kuldne Karikas ning Spotlight Challenge ning esineme erinevatel Tapa valla üritustel. Tegeleme peamiselt showtantsuga, kuid puutume kokku ka teiste stiilide ning akrobaatikaga. Väljaspool treeninguid peame jõuluistumisi, suvelaagreid või käime koos matkamas või tantsu töötubades. Momento laste treener on Marleen Veerpõld.