Tere siidimaali õpitoas osaleja.

Kohtume teiega kahel õhtul 5. Ja 6. oktoobril 2023 algusega kell 18 Tapa Kultuurikoja kolmandal korrusel.  Võimalus on maalida endale originaalne sall või rätik kuumvaha batika tehnikas. Eelnev kogemus pole oluline. Töö valmimiseks arvestatud 6 tundi on jagatud kahele õhtule. Töö kätte saamine on järgmisel nädalal ning selleks siiditöö lõplikuks vormistamiseks ja siidi hoolduse juhendamiseks on arvestatud üks tund. Selleks kokkusaamiseks lepime sobiva aja kokku ühiselt.

Õpitoa maksumus on 80.- Eurot ja sisaldab kõike osalejale vajaminevat, siidile maalimise ning siidihoolduse juhendamist, siiditöö värvide kinnistamist.

Eelregistreerumine on vajalik selleks et:

1 < kõik saaks valida omale meelepärase salli või rätiku. Selle kinnitame professionaalse tehnikaga sobivale raamile.

2 < kõigile oleks valitud siiditoorikule vastav raam. Selleks vajan ma infot teie valiku kohta. Kui ma tean millist raami keegi vajab, siis saame teie aega maksimaalselt töö valmimisele kasutada, sest saan kõik vajaminevad raamid ja töökohad eelnevalt valmis organiseerida.

3 < te saaksite kodus rahulikult valmis vaadata/mõtelda:

  1. a) Mis on sinu lemmik värvid?
  2. b) Missugustes värvitoonides sall või rätik oleks kõige sobilikumad sinu garderoobi?
  3. c) Kas sul on mõni lihtne lemmik motiiv, mida soovin oma siidile maalida?

Kui soovid, saada vastused nendele küsimustele ka mulle, siis saame kohapeal arutelu sujuvalt jätkata.

Kindlasti palun saada mulle info  selle kohta, millist järgnevatest siidi toorikutest sa soovid tegema hakata. Kui ei oska otsustada, siis palun nii kirjutagi, et kahtled selle ja tolle vahel. Ma olen siis sinu soovidest teadlik ja oskan arvestada raamidega. Kohapeal saab siis enne tööle asumist täpsemalt proovida toorikut, et kumb paremini sobib.

Siidikanga sorte on väga palju ning erineva paksusega. Alustamiseks kasutatakse traditsiooniliselt Ponge 5 eelnevalt palistatud toorikuid:

Rätikute suurused on: 55×55, 75×75 ja  90×90;

Sallide suurused on: 28×130; 35×130; 40×150 ja 45×180.

Jään Sinu vastust ootama ja peatse kohtumiseni.

Lia Peets