4. jaanuarist 2024 on Tapa Kultuurikojas avatud kaitseliitlase ja maalikunstnik Karl-Erik Talveti maalinäitus “Meie võitlus”.
Näitus koosneb õlimaalidest, mille aluseks on Talveti enda visandid, mida ta on viimase nelja aasta jooksul Kaitseliidu õppuste raames teostanud.
Olgugi, et maalidel on kujutatud eesti kaitseväelasi ja kaitseliitlasi ning mõnikord ka siinviibivaid liitlasvägesid, annab nendest lugeda ka universaalsemat ja laiemalt mõistetavat mõõdet. Osad maalidel kujutatud motiivid võivad osadele inimestele meenutada praeguseid sündmusi Ukrainas, kus ukraina rahvas ja selle kaitsevägi meie kõige turvalisuse ja eksistentsi eest võitlevad, sealt maaliseeria pealkiri “Meie võitlus”.
Samuti annab selles näituses näha seost Tapa vabastamisega 9. jaanuaril 1919, 105 aastat tagasi.
Karl-Erik Talvet (s. 1991. aastal Pariisis) elab ja töötab Tallinnas. 2018. aastal lõpetas ta Eesti Kunstiakadeemias magistriõpingud maali erialal, samuti on ta viibinud välisõpingute raames 2016/2017 õppeaastal Brera Kunstiakadeemias, Milanos.
2019. aastal käis Talvet sõjalisel missioonil Mali Vabariigis, kus täitis tõlgi ülesandeid, ning on seal saadud kogemust kasutanud oma selle järel tehtud teostes ja näituses.
Peamiselt tegeleb Talvet maalimise ja illustreerimisega ning on osa võtnud arvukatest näitustest. Ta kuulub nii Eesti Maalikunstnike Liitu ja Eesti koomiksiseltsi.
Näitus avatakse 4ndal jaanuaril 2024 ning jääb avatuks Eesti vabariigi aastapäevani.
Tapa Kultuurikoda on avatud E-R kell 9:00- 18:00, muul ajal vastavalt sündmuste graafikule ja kokkuleppel.