Elizabeth Davidson-Blythe & Daniel Quayle (USA/Man) ja ans. Mandotrio (EST) kontserttuur

  1. august – 10. september 2022

 

Elizabeth Davidson-Blythe ja Daniel Quayle kohtusid Edinburgh’i pubides šoti ja iiri rahvamuusikat mängides. Nende ühine muusikatee jätkus järgneval aastal esinemistega Mani saarel ja USAs. Oma muusikalist inspiratsiooni ammutavad nad mitmetest keldi traditsioonidest nii Iirimaalt kui Mani saarelt. Kuid mõjutusi on ka kaugemalt – Eestist ja Kanadast.

Eelmisel aastal tõi tee duo Eestisse – Viljandi Folgil oli plaan mängida vabalaval, kuid korraldajad andsid võimaluse anda kontsert ühel pealavadest, Kaevumäel. Eestist leidsid Elizabeth ja Daniel Clockwork studio, kus said salvestatud esimesed singlid ning maikuus tuleb taas ette võtta teekond Tartus asuvasse Clockwork stuudiosse, algab plaadi salvestamine. Vahepeal on paar rännanud mööda maailma, kuid peale suve on neid taas meie maale oodata, siis on plaan teha Eestile tiir peale ja anda ca 10 kontserti koos Mandotrioga.

Kuigi duo plaat avaldatakse üle maailma oktoobris, siis Eestis tehakse nö eel-esitlus just käesoleva tuuri raames.

Eelmisel aastal esines duo maailma esimesel Võro-Seto Noortefestil1. https://www.youtube.com/watch?v=X1nF64TFOo0&t=927s

Koosseis:

Elizabeth Davidson-Blythe – viiul

Daniel Quayle – Iiri bouzouki

 

Mandotrio

Kolm meest, kolm mandoliini. Lisaks mandoliinidele kasutab trio pillidena rütmikasti (stomp-box) ja oktaaverit, et lisada lugudesse trummi- ja bassihelisid.

Mandotrio muusikanäited: https://www.youtube.com/channel/UCcOT8JNoDiYJiGpjSCNMRRA/videos

Koosseis:

Kristjan Kuusmik – oktavmandoliin

Tanel Sakrits – mandoliin

Peeter Priks – mandoola