“Eesti Rahvataevas” op. 94 kahele klaverile

21. juunil 19.00 Jäneda Õppehoone saalis

“Eesti Rahvataevas” op. 94 kahele klaverile

Urmas Sisaskile pühendatud kontserdisarja „Kummardus tähtede taha“ IV kontsert
Esineb klaveriduo Piret ja Lauri Väinmaa

Kontsert kestab tund aega

Kontsert „Eesti rahvataevas“ toob kuulajani Eesti vanarahva tähtkujud, tsükli muusika aluseks on Eesti regi- ja uuemad rahvalaulud. Urmas Sisask: “Iidsetest aegadest peale on inimesed tundnud huvi tähistaeva vastu. Eesti rahvas andis nimed paljudes variantides pea kõigile põhjataeva tähtkujudele ja lõi lugusid ning laule kaugetest tähtedest, tähtkujudest, kuust, päikesest ja linnuteest. Tänapäeval on meil teada 27 algupärast nime, mis on vanarahva poolt pandud tähtkujudele ja taevakehadele. Minu teose inspiratsiooni põhiallikas oli Paul Prülleri (1780–1939) koostatud eesti vanarahva tähtkujude nimedega taevakaart. “Tähistaeva tsükkel” nr 3 “Eesti rahvataevas” op. 94 kahele klaverile valmis aastatel 2003–2004 ja Urmas pühendas selle oma sõbrale Lauri Väinmaale.

TÄISPILET: 20 €
SOODUSPILET (pensionärid, õpilased, üliõpilased): 15 €
TOETAJPILETID: 50 € on suureks abiks sarja „Kummardus tähtede taha“ korraldamiseks ja Urmas Sisaski poolt rajatud planetaarium-kontserdisaali tööshoidmiseks ja edasi arendamiseks.

Piletid müügis Piletilevis ja tund enne kontserdi algust kohapeal
Pileteid tagasi ei osteta ja ümber ei vahetata

Kaks tundi enne ja tund peale kontserti on võimalik külastada Jäneda lossi, tutvuda ekspositiooniga helilooja Urmas Sisaski eluloost, vaadata tähistaevast planetaarium-kontserdisaalis, näitusi jm.

Täpsemalt Jäneda Muuseumi kodulehelt:
https://www.muuseum.janeda.ee/

"Eesti Rahvataevas" op. 94 kahele klaverile - 19:00 Ostke pilet

Ürituse asukoht